.......žIvOt pOchOpÍmE jEn zpĚtnĚ, žÍt jEj všAk mUsÍmE dOpřEdU..!!.....

Bišonek

22. dubna 2007 v 10:43 | lvice |  mAzlÍčcI
BIŠONEK
Bišonek, přezdívaný též jako tenerifský psík, patří nepopíratelně mezi nejstarší plemena evropského kontinentu. Bišonci přišli prostřednictvím Španělů na Kanárské ostrovy odkud je námořníci vozili zpět na pevninu. V polovině minulého století se stali velice populárními ve Francii. V FCI je tento psík veden jako francouzsko-belgické plemeno.

Bišonek z CHS HekatéBichon a poil Frisé znamená psík s kadeřavou srstí. Srst je zářivě bílá, nelíná, je nutná pravidelná denní údržba a střihová úprava, která vyžaduje opravdu šikovné ruce. Je to psík s tmavýma kulatýma očima a černým čumáčkem, chlupatá kulička připomínající plyšovou hračku. Z bišonka, který má veliký temperament, vyzařuje energie, která musí udolat i toho největšího protivu.

Je to psík, který je přátelský ke každému, miluje svoji rodinu, proto je výtečné bišonka použít i na canisterapii, kde působí jako balzám na duši každé lidské bytosti. Jeho hlava je nesena hrdě a vzpřímeně, uši jsou převislé dobře osrstěné jemně kadeřavou srstí. Kohoutková výška do 30 cm a váha do 5 kg.

Ten, kdo si bišonka pořídí, zároveň získá věrného přítele s velkým srdcem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama